GENEL GÜNCEL

Suudi modelin ‘Kelime-i Tevhid’ bayraklı pozu tartışma yarattı!

Suudi Arabistan’ın Miss Asia 2024 isimli güzellik yarışmasına gönderdiği Rumi Al-Qahtani adlı kadının “Kelime-i Tevhid” ifadelerinin yer aldığı Suudi Arabistan bayrağı ile verdiği pozlar sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada kullanıcılar ‘Türkiye’de olsa tutuklanırdı’ ifadelerini kullandı.

Suudi modelin ‘Kelime-i Tevhid’ bayraklı pozu tartışma yarattı!

Suudi Arabistanlı model Rumy Al-Qahtani, Malezya’da düzenlenen “Miss Mrs Global Asya” güzellik yarışmasında ülkesi adına yarıştı. Suudi Arabistan böylelikle ilk kez bir güzellik yarışmasına katılım göstermiş oldu.

“Miss & Mrs Global Asya” güzellik yarışmasında bu sene ilk kez Suudi Arabistanlı model Rumy Al-Qahtani ülkesini temsil etti.

‘TÜRKİYE’DE OLSA TUTUKLANIRDI’

Yarışma boyunca Suudi model Al-Qahtani, 870 bin takipçili Instagram hesabında kombinlerini ve yarışma deneyimini paylaştı. Türkiye’de geçtiğimiz günlerde tartışma konusu olan bayrağa Suudi modelin açık kıyafeti ile poz vermesi başka bir tartışmayı başlattı. Sosyal medyada fotoğrafları görenler, ‘Türkiye’de olsa tutuklanırdı’ yorumunda bulundu.

SUUDİ ARABİSTAN TARİHİNDE BİR İLK

Suudi model zarif elbiselerden spor giyime ve geleneksel Suudi kıyafetlerine kadar çok çeşitli görünümlere büründü.

Suudi Arabistan’ın tarihinde ilk kez bir güzellik yarışmasına katıldığını söyleyen Al-Qahtani, bir sosyal medya gönderisinde, “Malezya’da düzenlenen Miss Asia International 2024 yarışmasına katılmaktan onur duyuyorum” diye yazdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)