GÜNCEL

Müsteşar Angelika Sülzen Kütahya’da

VALİ ALİ ÇELİK, ALMANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ VE KALKINMA MÜSTEŞARI ANGELİKA SÜLZEN VE BERABERİNDEKİ HEYETİ MAKAMINDA MİSAFİR ETTİ. ZİYARETTE, BİR AY ÖNCE FAALİYETE GEÇEN BİR ARADA ÇOCUK KÖYÜ PROJESİ İLE KÜTAHYA’DA YAPILABİLECEK ÇALIŞMALAR İSTİŞARE EDİLDİ.

Müsteşar Angelika Sülzen Kütahya’da

Vali Ali Çelik, Almanya Büyükelçiliği Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Müsteşarı Angelika Sülzen ve beraberindeki heyeti makamında misafir etti.

Ziyarette, bir ay önce faaliyete geçen Bir Arada Çocuk Köyü projesi ile Kütahya’da yapılabilecek çalışmalar istişare edildi.

Sülzen’in nazik ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Çelik, Kütahya’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri hakkında bilgiler verdi.

Kütahya’nın sanat ve sanatçı şehri olduğunu belirten Vali Çelik, şehrin 7 bin yıldır çini ve seramik üretim merkezi olduğunu söyledi. Kütahya çinisi ve çini sanatçıları hakkında da bilgiler veren Vali Çelik, çini sanatçıları merhum Sıtkı Olçar, Mehmet Gürsoy, Hamza Üstünkaya’nın UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçılar olduğunu kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)