SİYASET

İYİ Parti’de aday gösterilmeme istifası.. Zehir zemberek açıklama!

Denizli’de İYİ Parti’nin Acıpayam Belediye Başkan adayı olarak Ak Parti’den aday gösterilmeyen Mahir Altuğ’u aday göstermesinin ardından eski ilçe başkanı belediye başkan adayı Muzaffer Akyol, partisinden istifa etti.

İYİ Parti’de aday gösterilmeme istifası.. Zehir zemberek açıklama!

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor. Partilerin belediye başkan adayı belirleme süreci devam ederken İYİ Parti’den bir istifa haberi daha geldi. Partinin eski Acıpayam İlçe Başkanı, Acıpayam Belediye Başkan aday adayı Muzaffer Akyol, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklama yayınlayan Akyol, partisinin Ak Parti’nin aday göstermediği Mahir Altuğ’u aday göstermesine tepki gösterdi.

AKYOL’DAN SERT AÇIKLAMA VE İSTİFA

Akyol açıklamasında, “Belediye başkan adayı olmak için ilçe başkanlığından Eylül ayında istifa ettim. Acıpayam’da 4,5 aydır seçim çalışması yürütüyorum. Ama gelinen noktada hiçbir istişare yapılmadan, tek adam kararıyla başka partiden aday yapılmayan birisi, bütün ahlaki ve siyasi kurallar hiçe sayılarak İYİ Parti’den aday olarak ilan edildi. Bu nedenle başta kendime olan saygımı korumak ve emeği yok sayan sistemde basamak olmamak adına başkan aday adaylığından çekilip, İYİ Parti’den istifa ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)