SERİNHİSAR

İş Adamı Kızıl Merkezefendi Belediyesi’ne Kuş Yuvaları Bağışladı

İş insanı Erdoğan Kızıl, fabrikasının bir bölümünde oluşturduğu atölyede kuşlar için ahşaptan yaptığı kuş yuvalarını Merkezefendi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağışladı.

İş Adamı Kızıl Merkezefendi Belediyesi’ne Kuş Yuvaları Bağışladı

Merkezefendi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, iş insanı Erdoğan Kızıl’ın bağışladığı 160 adet kuş yuvası Şemikler Doğal Yaşam Parkı ile diğer parklardaki ağaçlara yerleştirdi. Merkezefendi ilçesi Hacıeyüplü Mahallesi’ndeki fabrikasında havlu ve bornoz üretimi yapan Erdoğan Kızıl, 8 yıl önce tesisinin bir bölümünde boş vakitlerini değerlendirmek için atölye kurdu. İş hayatına kaynakçılık yaparak başlayan, daha sonra ise tekstil sektörüne giren ve 25 ülkeye ihracat yapan Kızıl, atölyesinde ahşap ve metalden çeşitli eşyalar yapmaya başladı. Bugüne kadar yüzlerce kuş yuvası yapan iş insanı Kızıl ayrıca yine ahşap materyallerden çocuklar için oyuncaklar da yapmaya devam ediyor.

160 ADET KUŞ YUVASI

Günde yaklaşık 3 saatini atölyedeki çalışmalarına ayırdığını belirten iş insanı Kızıl, “Yaptığım yuvalarıma kuşların konması beni çok mutlu ediyor. Bu konuda farkındalık yaratmak istiyorum. Görenlerden çok olumlu tepkiler alıyorum. Fabrikamın bir bölümü atölye haline getirdim. Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye birçok park kazandırıldı. Ahşaptan yaptığım birçok kuş yuvasının bu parklardaki ağaçlara asılmasından dolayı çok mutluyum. Ayrıca çocuklarımız için ahşaptan oyuncaklar yapıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)