GÜNCEL

Honazlı Çocuklara Başkan Amcalarından ‘Uzay’ Sürprizi

Yarı yıl tatilinin gelmesi ile birlikte ilçedeki sosyal ve kültür çalışmaları için düğmeye basan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; Denizli’de ilk kez hayata geçecek Planetaryum (Uzay Küresi) Çadırı’nı miniklerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Honazlı Çocuklara Başkan Amcalarından ‘Uzay’ Sürprizi

Honaz Belediyesi’nin ev sahipliğinde ilçenin dört bir yanında kurulacak Planetaryum Çadırı’nda çocukların uzayı görerek öğrenmeleri sağlanacak. Dünyamız, uzay ve gezegenler hakkında 3 boyutlu bir ortamda unutulmaz tecrübeler edinen çocuklar; videoların sonunda oynayacakları ‘Uzay Oyunları’ ile de eğlenerek öğrenmeye keyfine varacaklar…

“Bütün Öğrencilerimizi Bekliyoruz”

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın yarı dönem tatilinde çocuklara bir sürpriz hazırlamak için Kültür Müdürlüğü bünyesinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne eğitim bizim için çok önemli dedik ve öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarını desteklemek için pek çok projeye imza attık. Ancak eğitimin en unutulmaz şeklinin oyunla, eğlenerek olduğunun bilincindeyiz. Bu amaçla Honazlı miniklerimize hem eğlenecekleri hem de dünyamızı ve gezegenimizi öğrenecekleri bir tatil sürprizi hazırladık. Bilimi sevdirmeyi, uzayı tanıtmayı amaçladığımız bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz hem derslerde var olan doğa ve dünyamız hakkında merak ettiklerini öğrenecek  hem de doyasıya eğlenecekler. 5 gün boyunca ilçemizde öğrencilerimizi ağırlayacak olan Planetaryum Çadırı’nda miniklerimize unutulmaz bir yayı yıl hatırası yaşatmaya hazırlanıyoruz. Bütün Honazlı öğrencilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

5 Gün Boyunca 3 Farklı Merkezde

26 Ocak Çarşamba günü başlayıp, 30 Ocak Pazar günü sona erecek etkinliğin programı ise şu şekilde.

26 Ocak Çarşamba – Saat 10:00 – 17:00 – Honaz Düğün Salonu

27 Ocak Perşembe – Saat 10:00 – 17:00 – Honaz Düğün Salonu

28 Ocak Cuma – Saat 10:00 – 17:00 – Honaz Düğün Salonu

29 Ocak Cumartesi – Saat 10:00 – 17:00 – Kocabaş Düğün Salonu

30 Ocak Pazar – Saat 10:00 – 17:00 – Kaklık Düğün Salonu

Planetaryum Sistemi Nedir?

Türkçe karşılığına “Uzay küresi” denilen yarım küre şeklindeki bir yapının içerisinde özel bir sistem kullanılarak son derece gerçekçi gökyüzü simülasyonlarının oluşturulduğu bir tiyatrodur.

Planetaryum sistemi içinde; güneşin, ayın, yıldızların, uyduların, gezegenlerin, bilinen diğer tüm gök cisimlerinin konumları, hareketleri izlenebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)