GÜNCEL

Honazlı Çocuklar ‘Uzayda!’

Honaz Belediyesi tarafından hayata geçen ‘Haydi Çocuklar Uzaya’ adlı proje ilk gününde yoğun ilgi ile karşılandı.

Honazlı Çocuklar ‘Uzayda!’

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in ilçedeki çocuklara yarı yıl tatil hediyesi olan ‘Haydi Çocuklar Uzaya’ etkinliği bugün başladı. Honaz Düğün Salonu’nda kurulan Planetaryum Çadırı (Uzay Küresi), çocuklara uzay, gezegenler ve dünyamız ile ilgili unutamayacakları anlar yaşattı.

Astronot ile Karşılama

Tatil hediyeleri için merkeze gelen çocukların Planetaryum Çadırı ile karşılaştıkları anlar görülmeye değerdi. Planetaryum Çadırı’na meraklı gözlerle bakan çocukların heyecanı astronot ile daha da katlandı. Karşılarında astronot kostümlü görevliyi gören çocuklar fotoğraf çekilmek için birbiri ile yarıştı.

Uzaya Dair Her Şey…

Planetaryum Çadırı içinde 3 boyutlu izleme keyfi ile uzaya dair pek çok bilgi çocuk diliyle miniklere anlatıldı. Çeşitli animasyonlar, oyunlar ve filmlerle anlatılan uzay ve gezegenler çocuklardan tam not aldı.

Yüzlerce Çocuğu Ağırladı

Etkinliğin ilk gününde Planetaryum Çadırı yüzlerce öğrenciyi ağırladı. Ana okulu grubundan lise çağlarına kadar pek çok öğrenci Honaz Düğün Salonu’na adeta akın etti.  Etkinliğe en az çocukları kadar ebeveynler de ilgiliydi.

Hatıra Fotoğrafı Çektirdiler

Planetaryum Çadırı’nın hemen önünde kurulan ‘Honaz Belediyesi Uzay Hatırası’ panosu da ilgi ile karşılandı. 7’den 70’e pek çok Honazlı bu anı hatıra fotoğrafı ile ölümsüz kıldı.

‘Başarı Sizden Ödül Bizden’

Öğrencilere tatil hediyesi olan Planetaryum Çadırı’nı ziyaret eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, çocuklarla birlikte ‘Uzay ve Gezegenler’ adlı kısa filmi izledi. ‘Başkan Amca’ları ile birlikte film izleme keyfini yaşayan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Benzer projelerin ilçede hayat bulmaya devam edeceğini söyleyen Başkan Kepenek; “Planetaryum Çadırı projemizde çocuklarımıza uzay ve gezegenler hakkında eğlenerek bilgiler verdik. Her bir çocuğumuzun gözünde gördüğümüz ışıltı ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da kanıtıydı. Çocuklarımız çok mutlu oldular. Onların mutluluğu bizler için çok önemli çünkü; onlar bizim yarınlarımız. Evlatlarımızı geleceğe daha iyi hazırlamak amacıyla dünyalaştırmaya, bilgi ile donatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)