ASAYİŞ BULDAN

Buldan Protokolü, Orman Haftası’nda Fidan Dikti

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Kaymakam Murat Sarı ve ilçe protokolü, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Geçtiğimiz yıl meydana gelen yangında yanan Türlübey Ormanlık alanında düzenlenen etkinlikte, öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Buldan Protokolü, Orman Haftası’nda Fidan Dikti

Buldan’da 21-26 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası sebebi ile Buldan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikme etkinliği düzenlendi.  Geçtiğimiz yıl  meydana gelen yangında yanan Türlübey Ormanlık alanında  düzenlenen  fidan dikme etkinliğine İlçe Kaymakamı Murat Sarı  Belediye Başkanı Mustafa Şevik, kurum müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları ile Alacaoğlu Orta Okulu öğrencileri katıldı.

Geçtiğimiz ağustos ayında meydana gelen yangında zarar gören Türlübey Ormanlık alanında ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Orman Bölge Müdürlüğü ve Buldan Orman İşletme Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre bugüne kadar kızılçam, fıstıkçamı, iğde, akasya, alıç, karaservi, ıhlamur, kekik ve lavanta gibi türlerden 240 bin fidan dikimi yapılmış. Bugün öğrencilerimizle birlikte 200 fidanı toprakla buluşturduk.  Yangında zarar gören alan hızla ağaçlandırılması bizleri çok memnun etti. Türlübey ormanımız yeniden yeşerecek. Allah bir daha öyle felaket yaşatmasın” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)