GÜNCEL

Başkan Sarıhan: “Pandeminin Kahramanları Bayramlarını Buruk Karşılıyor!”

Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Başkan Sarıhan: “Pandeminin Kahramanları Bayramlarını Buruk Karşılıyor!”

Başkan Sarıhan, mesajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Giderlerse gitsinler” açıklamasına da yanıt vererek günün anlam ve önemine vurgu yapan değerlendirmelerde bulundu.

Pandeminin Kahramanları

Koronavirüs sürecinin kahramanları olarak sağlık sektöründe çalışanların gösterildiğine vurgu yapan Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan; “Yaklaşık iki yıldır devam eden salgında hayatlarını hiçe sayarak görev yaparken şehit olan onlarca isimsiz kahramanımız var. Yalnızca bu cümleler bile sağlık personelinin ne derece onurlu bir meslek icra ettiklerini ortaya koyuyor. Özellikle Pandemi döneminde canla başla çalışan sağlık personelimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, kendileri ile gurur duyuyoruz” dedi.

“Bir Hekimimizin Bile Gitmesini İstemiyoruz!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, çalışma koşulları nedeniyle istifa eden veya yurtdışına giden hekimleri hedef alarak “Gidiyorlarsa gitsinler. Biz de üniversiteyi yeni bitiren doktorları buralarda istihdam ederiz” sözlerine de değinen Başkan Sarıhan; “Bayram demek, birliktelik, kutlama demek. Ancak bugün kutladığımız Tıp Bayramı öncesinde sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları ne birlikteliğe ne de kutlamalara uygun olmadı. Değil binlerce hekimimizi, bir hekimimizin bile yurt dışına gitmesini istemiyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Sektörün Sorunları Bir An Önce Çözüme Kavuşmalı”

Sağlık sektöründe çalışanların pek çok sorun ile karşı karşıya kalarak çalıştıklarına vurgu yapan Başkan Orçun Sarıhan; “Sağlık personelinin günümüzde 3600 ek göstergeden tutun da yaşadıkları şiddete kadar pek çok alanda hak ve güvenlik talepleri var. Her bir talebin de karşılanması hem ülkemizin gücünü gösterecek hem de sektörün ilerlemesine katkıda bulunacaktır. 10 senelik tıp fakültesi ve uzmanlık eğitimini bitirip insanüstü gayretle hayat kurtaran bu ülkenin en değerli yetişmiş insanlarının talepleri görmezden gelinmemelidir” şeklinde konuştu.

“Bayram Havasında Kutlayacağımız Günler Diliyorum”

Tıp Bayramının bayram havasında kutlanması gerektiğine değinen Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan; “Zor koşullarda mesleklerini icra ederken görevleri başında şehit edilen hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Bu yıl da ne yazık ki sağlık sektöründe çalışan kıymetli personellerimizin hak taleplerini yerine getiremedik. Bütün taleplerinin ve hakkettiklerinin kendilerine sağlandığı; tıp bayramlarının bayram havasında kutlanması dileğiyle, tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın tıp bayramını kutlarım” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)