GÜNCEL SİYASET

Başkan Sarıhan: “Kavga Değil Çare Partisiyiz”

Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan, Türkiye ve dünya gündemini değerlendiren bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Sarıhan: “Kavga Değil Çare Partisiyiz”

Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan, gündemi değerlendirdi. Rusya- Ukrayna savaşından 14 Mart Tıp Bayramı’na kadar gündemin öne çıkan konu başlıklarına değinen Başkan Sarıhan, gıdadaki fiyat artışlarına da dikkat çekerek “Üretmek zorundayız!” şeklinde konuştu.

“Dünyaya Bunları Yaşatanlara Yazıklar Olsun!”

Başkan Orçun Sarıhan; bütün dünyanın gündemi haline gelen Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili; “Dünyaya bunları yaşatanlara yazıklar olsun” diyerek; konuşmasına “Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ne yazık ki devam ediyor. Yapay zekâyı, paralel evreni, sanal dünyayı konuşurken 75 yıl geriye gittik. Metaverseden bahsederken sığınaklar, tanklar, bombalar, ölen çocuklar, yıkılan şehirler gerçeğini yaşıyoruz. Bu yaşananların, Ukrayna-Rusya, Rusya- NATO savaşı olmadığı açıktır. Ukrayna, kurbandır. NATO, ABD’nin aparatıdır. Masum siviller, çocuklar ölüyor, bir ülke mahvoluyor. Bizi üzen budur. Türkiye Değişim Partisi, silahlar gitmeli, barış gelmeli diyen bir partidir. Türkiye Değişim Partisi, silah tüccarlarının değil halkların yanındadır” şeklinde devam etti.

“Doktorlar Bizim Baş Tacımızdır!”

14 Mart Tıp Bayramı’nın yine ülkemizde buruk bir şekilde kutlandığını vurgulayan Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan, “Sektörün en önemli sorunlarının başında sağlıkta şiddet geliyor. 2021 yılında 364 sağlık çalışanı saldırıya uğramış, 316 sağlık çalışanı hayatını kaybetmiş. Sağlıkta şiddeti önleme amacıyla, sağlık hizmetleri temel kanununda değişiklik yapıldı, ama yeterli olmadı. Şiddet olaylarını önlemeye yönelik düzenlemelerin sağlık kanununda değil ceza mevzuatında yer alması lazım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Giderlerse gitsinler!” açıklamasına da yanıt veren Başkan Sarıhan; “Sağlık sistemimizde pek çok sorun yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan bu tabloyu düzeltmeye çalışmak yerine, doktorlara “gidiyorlarsa gitsinler!” diyor. Doktorlarımız burukluk ve kırgınlık içindeler. Sevgili doktorlar, sizler bizim baş tacımızsınız. Her işin başı sağlıksa, sağlığın başı da doktorlardır. Sayın Erdoğan,  bu ülkenin tek sahibi değildir, kimseye kapıyı göstermeye hakkı yoktur. Doktorlarımız emeklerinin karşılığını alamıyorlar. Türkiye Değişim Partisi, iktidarında, sağlık personeline yoksulluk sınırının üstünde bir maaş vereceğiz. Sağlık çalışanlarının mutlu, yurttaşlarımızın memnun olduğu kalitenin standart hale geldiği bir sağlık sistemi kuracağız” diye konuştu.

Karadeniz’de Bu Yıl “Ayçiçek Gemilerimiz Battı!”

Geçtiğimiz yıl Karadeniz’den çıkacak doğalgazı beklerken, bu yıl yine aynı rotadan gelecek Ayçiçek yağını beklediğimizin altını çizen Başkan Orçun Sarıhan; “Ayçiçek yağının bu kadar kıymete bineceği hiç aklımıza gelmezdi. Aklımıza gelmeyen başımıza geldi. Bu topraklarda ekmek kuyruğu olacağı hiç aklımıza gelmezdi. Aklımıza gelmeyen başımıza geldi. Hacı yolu bekler gibi ayçiçek yağı gemisi beklemek istemiyorsak üretime önem vermemiz lazım” şeklinde konuştu.

“Çiftçiye Akıl Değil Para Verin!”

Tarımda yenilikçi ve üretime dayalı sistemin gelmesi gerektiğine vurgu yapan Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan; “Sayın bakan, çiftçiye akıl vermeyin, para verin. Tarım Kanunu’nda devlet milli gelirin en az yüzde 1’i kadar destek verir yazıyor. Bunu uygulayın yeter. Çiftçiye vermeniz gereken 79 milyar, verdiğiniz 29 milyar. Gelin, tarımda milli seferberlik ilan edelim. Ekilmedik bir metrekare yer bırakmayalım. Çiftçiye mazotu yarı fiyata verelim, gübreyi çok ucuza –gerekiyorsa bedava- verelim, ucuz elektrik verelim. Türkiye Değişim Partisi, sadece eleştiren bir parti değildir. Türkiye Değişim Partisi, kavga değil, çare partisidir” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)