GÜNCEL

Alaşehirli iki öğretmen uluslararası sempozyumda Türk müziğini anlattı

MANİSA’NIN ALAŞEHİR İLÇESİ ALAŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜR YARDIMCISI ÇETİN BURAK MERCAN VE İMAM HATİP LİSESİ MÜDÜR YARDIMCISI CÜNEYT AKKUŞ, ULUSLARARASI SEMPOZYUMA KATILARAK TÜRK HALK MÜZİĞİNE VE BAĞLAMAYA KONUSUNDA YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI AKTARDILAR.

Alaşehirli iki öğretmen uluslararası sempozyumda Türk müziğini anlattı

Manisa’nın Alaşehir ilçesi Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Çetin Burak Mercan ve İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Cüneyt Akkuş, uluslararası sempozyuma katılarak Türk Halk Müziğine ve bağlamaya konusunda yaptıkları çalışmaları aktardılar.

Manisa’nın Alaşehir ilçesi Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Çetin Burak Mercan ve İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Cüneyt Akkuş, ulusal ve uluslar arası üniversitelerin yer aldığı sempozyuma katıldı. Türk Halk Müziğine ve bağlamaya konusunda yaptıkları çalışmaları aktaran Mercan ve Akkuş, Alaşehir’in adını duyurma fırsatı da buldular. Çevrim içi gerçekleştirilen sempozyuma katıldıkları için gurur duyduklarını söyleyen Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Çetin Burak Mercan, bu tür etkinliklerin daha da artırılması, akademik çalışmaların daha değişik alanlarda yapılmasının yararlı olacağını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)